Opierzenie komina z blachy

Obróbka blacharska komina - kołnierz kominowy

Wykonujemy obróbki blacharskie komina z blachy. Jest to najtrwalsze rozwiązanie dające pewność szczelności na długie lata. Opierzenie komina wykonujemy najczęściej z blachy stalowej powlekanej, blachy aluminiowej powlekanej, blachy miedzianej i blachy tytanowo cynkowej.
Spos
ób montażu takiego opierzenia jest podobne jak w przypadku kołnierzy okien dachowych. Obróbka komina z blachy jest znacznie trwalszym rozwiązaniem niż taśmy kominowe z rolki, aluminiowe czy ołowiane.

Czapa kominowa z blachy

Daszek blaszany na komin

Zajmujemy się produkcją czap kominowych z blachy. Mogą być one stosowane również na płot murowany lub na ogniomur. W czapach kominowych możemy wykonać również otwory okrągłe pod przewody dymowe/spalinowe..

Obróbka komina blachą na rąbek

Ściany komina opierzone blachą

Wykonujemy obróbki blacharskie na ściany komina. Najczęściej stosuje się panele na rąbek lub panele elewacyjne.
Wymiary blachy ustalana są indywidualnie, według wytycznych zamawiającego.
Kompletne opierzenie komina poczynając od opierzenia dolnego, przez obr
óbki blacharskie ścian po czapę kominową daje 100% pewność szczelności komina.
Należy pamiętać, że komin to najczęstszy powód nieszczelności na dachu.

Obróbka komina blachą z panelami 3d i BRH

Opierzenie komina blaszanymi panelami

Wykonujemy obróbkę komina z panelami BRH oraz czapą kominową. Opierzenie dolne jest zaklepane tradycyjnie na rąbek. Panele kominowe są łatwe w montażu. Nadają kominowi nowoczesny wygląd i zapewniają szczelność całej obróbki dekarskiej.

Na zdjęciu przedstawiony jest komin z panelami 3d w kolorze RAL 7016 mat (antracyt) oraz komin z panelami BRH w kolorze RAL 3009 mat (czerwony).

Obróbka komina blachą z panelami karo

Opierzenie komina w karo RAL 7016 mat

Wykonujemy obróbkę komina z panelami karo oraz czapą kominową. Opierzenie dolne jest zaklepane tradycyjnie na rąbek. Panele karo nadają kominowi niecodzienny wygląd i zapewniają szczelność całej obróbki dekarskiej.

Na zdjęciu przedstawiony jest komin z panelami karo w kolorze RAL 7016 mat (antracyt).

Dolne opierzenie komina z blachy

Obróbka blacharska komina

Wykonujemy obróbki blacharskie z blachy. Opierzenia kominowe są zaklepane tradycyjnie na rąbek. Zarówno przód komina, jaki i tył komina zaklepany jest na półokrągło. Zapewnia to szczelność obróbki blacharskie i nadaje obróbkom nowoczesny i estetyczny wygląd.