Rynny stal powlekana

Rynny metalowe w kolorach RAL

Prowadzimy sprzedaż rynien dachowych ze stali powlekanej w kolorze z palety RAL. Oferujemy systemy rynnowe wielu producentów. Rozmiar typowych rynien to 100mm, 125mm, 150mm oraz 190mm.
Rynny metalowe dostępne są w przekroju półokrągłym oraz prostokątnym. Łączenia rynien wykonujemy przy pomocy złączki rynnowej z uszczelką EPDM. Systemy rynnowe ze stali powlekanej są najczęściej stosowanym rozwiąza
niem, przez wzgląd na swoją żywotność i cenę.

Rynny tytan cynk

Rynny tytanowo cynkowe

Prowadzimy sprzedaż rynien z blachy tytan cynk. Dostępne są one w naturalnym tytan cynku oraz w patynach. Najczęściej występujące patyny to jasnoszara oraz grafitowa. Żywotność blachy tytan cynk w neutralnym środowisku określa się na około 100 lat.
Klasycznym sposobem łączenia rynien tytanowo cynkowych jest lutowanie, Coraz częściej stosuje się jednak klej do tytan cynku. Przyśpiesza i ułatwia to montaż rynien tego typu.
Należy pamiętać, że rynna tytan cynk naturalna, jakiś czas od zamontowania zacznie pokrywać się ochronną patyną o jasnoszarej barwie.

Rynny miedziane

Rynny z blachy miedzianej

Najtrwalszymi rynnami jakie mamy w ofercie to rynny wykonane z miedzi. Żywotność takich rynien w środowisku neutralnym określa się na około 300 lat.
Rynn
y te na łączniach należy lutować. Rynna miedziana po pewnym czasie od zamontowania zacznie pokrywać się ochronną patyną. Początkowo będzie miała ona barwę brązową, by po tym etapie zacząć patynować na zielono. Czas pokrywania się patyną, w znacznym stopniu jest uzależniony od miejscowych warunków atmosferycznych.

Rynny ze stali nierdzewnej

Rynny INOX AISI 304

Najtrwalszymi rynnami w środowisku agresywnym, są rynny ze stali nierdzewnej. Tak zwany kwasiak, świetnie nadaje się tam, gdzie inne materiały szybko perforują lub rdzewieją.
Rynny ze stali nierdzewnej są wykonane z blachy AISI 304. Jest to trwała i odporna na wiele czynników blacha. Rynny te świetnie sprawdzają się na obiektach przemysłowych czy rolniczych.

Rynny plastikowe

Rynny PCV w kolorach RAL

Oferujemy również rynny plastikowe. Jest to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ważna jest łatwość obróbki materiału. Każdy z pewnością sobie poradzi z montażem tego typu orynnowania. Żywotność takich rynien określa się na około 10 lat. Oczywiście uzależnione jest to od warunków, w jakich są zamontowane.
Rynny plastikowe dostępne są w różnych kolorach. Zaleca się ich montaż na budynkach gospodarczych,czy altanach.
W budynkach mieszkalnym można dobrać takie rynny do blachodachówki lub blachy trapezowej.

Rynny aluminiowe powlekane

System rynnowy aluminiowy w kolorach RAL

Oferujemy rynny wykonane z blach aluminiowych. Wyglądem przypominają rynny stalowe, ale są znacznie trwalsze. Niestety cena również jest wyższa.
Żywotność rynien aluminiowych określa się na około 50 lat. Do łączenia rynien aluminiowych stosujemy klej do blachy.